Przejdź do treści
znicz na boże narodzenie na cmentarz

Jakie znicze na Boże Narodzenie na cmentarz?

  W trakcie Bożego Narodzenia wiele rodzin odwiedza groby swoich bliskich. Jakie znicze najlepiej będą nadawały się na cmentarz na tę okoliczność? W sklepach można znaleźć wiele ciekawych modeli, które zostały zaprojektowane właśnie w tym celu!

  Znicze na Boże Narodzenie – co wybrać?

  Gdy planujemy odwiedzić groby bliskich w trakcie świąt Bożego Narodzenia, możemy zdecydować się na różne rodzaje zniczy, zależnie od własnych preferencji i budżetu.

  Znicze na Boże Narodzenie mogą być zniczami klasycznymi, które ustawia się na grobach również w trakcie innych pór roku oraz okazji, na przykład na Wszystkich Świętych, ponieważ mają one uniwersalne zastosowanie i będą dobrym wyborem na każdą okoliczność.

  W sprzedaży można jednak znaleźć także pełną gamę zniczy bożonarodzeniowych, które swoim wzornictwem nawiązują właśnie do świąt Bożego Narodzenia. Wśród nich można znaleźć znicze ze specjalnymi nadrukami, w unikatowych kształtach, a także z dekoracjami bożonarodzeniowymi, które wpisują się w ducha tych świąt. Dzięki nim można efektownie ozdobić grób w tym okresie roku oraz zapalić symboliczny płomień dla zmarłych jako wyraz pamięci o nich w tym czasie, gdy rodziny powinny być razem.

  Rodzaje zniczy bożonarodzeniowych

  Do dyspozycji jest szeroka paleta zniczy bożonarodzeniowych, wśród których można znaleźć wiele modeli przeznaczonych na tę okazję. Przypominają one choinki, dzwonki, latarenki, lampiony, dzięki czemu idealnie pasują do okoliczności. Poniżej prezentujemy je dokładniej:

  Znicze bożonarodzeniowe z nadrukami

  Tego rodzaju znicze wyróżniają się nadrukami nawiązującymi do świąt Bożego Narodzenia, między innymi mają one ozdobne choinki albo gwiazdki umieszczone na ściankach. Najczęściej takie znicze mają kształt latarenek, dlatego wyglądają bardzo elegancko i świetnie prezentują się na grobach.

  Znicze w kształcie choinek

  Są to znicze szklane, które swoim kształtem przypominają choinkę świąteczną. Oferowane są głównie w kolorach zielonym oraz przezroczystym ze srebrzystymi albo złotymi detalami – podstawą oraz kapturkiem w kształcie dekoracyjnej gwiazdy. Dostępne są też modele zdobione brokatem.

  Znicze bożonarodzeniowe z figurkami

  Tego rodzaju znicze wyróżniają się ozdobnymi figurkami, które nadają im atrakcyjny wygląd, na przykład mogą one zawierać figurki Świętego Mikołaja albo figurki choinek, które nadają im atrakcyjny wygląd.

  Znicze w kształcie dzwonków

  Ciekawym pomysłem na Boże Narodzenie będą również znicze w kształcie dzwonków, które przywodzą na myśl bożonarodzeniowe dzwonki z dekoracjami, na przykład z kokardami i złoceniami lub brokatem.

  Znicze latarenki

  Doskonałym wyborem na święta Bożego Narodzenia będą także znicze w kształcie dekoracyjnych latarenek – lampionów, które prezentują się bardzo ładnie na grobach w trakcie całego roku. Można kupić je w różnych wysokościach, kształtach i kolorach, aby dopasować je do wyglądu grobu oraz do swojego gustu.

  Jaki wkład do zniczy na zimę wybrać?

  Ważną kwestią związaną z wyborem zniczy na Boże Narodzenie jest również rodzaj ich wkładu. Warto pamiętać o tym, że nie każdy rodzaj wkładu będzie dobrze palić się w warunkach zimowych, gdy temperatury są ujemne, dlatego najlepiej zdecydować się na dwa rodzaje wkładów – olejowe albo LED na baterie.

  Na zimę rekomendowane są przede wszystkim wkłady olejowe, które ze względu na zawartość olejów mogą lepiej palić się w chłodzie w porównaniu do wkładów parafinowych, które lepiej zachowują się w trakcie cieplejszych miesięcy. Wkłady olejowe do zniczy oferowane są w wielu wariantach do wyboru pod względem ich wysokości oraz czasu palenia.

  Również dobrym wyborem na okres zimowy będą wkłady LED na baterie, które mogą zaoferować ciepłe i przyjemne światło o naturalnym wyglądzie, ale jednocześnie odporne są na niskie temperatury i na wilgoć. Wkłady ledowe do zniczy są dostępne w różnych wariantach, między innymi jako proste wkłady z nieruchomym płomieniem, ale również wkłady z płomieniem poruszającym się, przygasającym, który ma bardziej naturalny wygląd. Warto wybrać wkłady z wymiennymi bateriami, ponieważ można korzystać z nich wielokrotnie, wymieniając baterie na nowe.

  Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Jak prawidłowo dobrać wkład do znicza?

  Gdzie kupić znicze na święta Bożego Narodzenia?

  Znicze przeznaczone na święta Bożego Narodzenia można zakupić w wielu sklepach. Duży wybór czeka przede wszystkim w hurtowniach zniczy i w sklepach detalicznych zajmujących się sprzedażą takiego asortymentu, gdzie można znaleźć je w wielu wariantach pod względem stylistyki.

  Zamówienia na znicze bożonarodzeniowe można również składać za pośrednictwem internetu w sklepach działających online. Zostaną one bezpiecznie nadane do klienta, dzięki czemu nie trzeba wychodzić z domu, aby je zamówić.

  Znicze na święta Bożego Narodzenia – ile kosztują?

  Ceny zniczy bożonarodzeniowych zależne są przede wszystkim od ich rodzaju oraz wielkości. Przykładowo za znicze latarenki o dekoracyjnym wyglądzie należy zapłacić od około 40 do 80 złotych, natomiast znicze w kształcie choinek są wydatkiem od około 10 do 30 złotych za sztukę.

  Podsumowanie

  Gdy zamierza się odwiedzić groby bliskich w trakcie Bożego Narodzenia, dobrym wyborem może być zakupienie specjalnych zniczy bożonarodzeniowych, które ze względu na swój wygląd doskonale wpisują się w atmosferę tych świąt.